Pracovní setkání nad uplatněním psychoterapeutického vzdělávání mimo zdravotnictví

14.03.2021

Vážení kolegové, 

rádi bychom Vás tuto středu pozvali na "Pracovní setkání nad uplatněním psychoterapeutického vzdělávání mimo zdravotnictví".

Kdy: 17. 3. 2021 od 18:00 - 20:00

Kde: přes ZOOM Meeting na

https://us02web.zoom.us/j/84532770230?pwd=WmNUNWwrVkZZY2EwUWlvc0dPYkREdz09

Kapacita: 100 účastníků

Společně s pořadateli budete mapovat využívání psychoterapeutického vzdělání v celé mimo zdravotnické oblasti nebo třeba navrhovat, jak by měly být intervenční postupy postavené a jak by měly být koncipované služby, v rámci kterých budou tyto intervence využívány.

Vzniklé návrhy poslouží jako podklady pro další jednání celé ministerské Pracovní skupiny. Na jejich základě by měla být přijata náležitá opatření, která povedou k celkovému uspořádání věcí kolem využívání odborné psychoterapeutické průpravy.

Pokud jsou mezi vámi nebo vašimi přáteli či kolegy profesionální pracovníci ze sociálních služeb, školství a školských zařízení, vězeňství, pastorace a privátní praxe, kde se psychoterapeutické vzdělání dlouhodobě uplatňuje, určitě se k setkání připojte.

V případě zájmu máte jedinečnou šanci se dobrovolně spoluúčastnit na několika online konzultacích a zapojit se tak do utváření návrhu koncepce využití psychoterapeutického vzdělání v oblasti mimo zdravotnictví.

V přiloženém dokumentu najdete otázky, se kterými budete během prvního setkání pracovat.

Setkání pořádají členové Pracovní podskupiny pro přípravu koncepce na využití psychoterapeutického vzdělání mimo rámec zdravotnictví a Pracovní skupiny k zajištění dostupnosti psychoterapie, psychoterapeutických a psychosociálních intervencí zařízené příkazem č. 31/2020 ministra zdravotnictví.